קרקעות למכירה

קרקעות למכירה

מחפשים קרקע להשקעה ?

קרקעות למכירה הן מצרך מאוד מבוקש בארצנו הקטנה. משקיעים ישראלים ומשקיעים מכל רחבי העולם גילו את הרווחיות הטמונה בתחום רכישת קרקעות ובהתאם לכך מחירי קרקעות באזורים מבוקשים מרקיעים לשחקים.

העמדת קרקעות למכירה עשויה להתבצע על ידי גורם פרטי, בעל הקרקע בעצמו רשאי להציע קרקע בבעלותו למכירה ולנהל את המכירה בעצמו. אפשרות נוספת היא מכירת קרקע השייכת למדינה ,לרשות העירונית או לגוף ציבורי אחר באמצעות מכרז.

רכישת קרקעות להשקעה או רכישת מגרשים לבניית עצמית היא תהליך מורכב הטומן בחובו הליכי בירוקרטיה מורכבים. מומלץ להיעזר בסוכנות נדלן מקצועית המתמחה בתחום מכירת קרקעות.

יש מספר סוגי קרקעות בארץ וחשוב לציין כי לא כל קרקע היא קרקע לבנייה. חל איסור בחור לבנות על קרקעות חקלאיות אשר לא עברו תהליך הפשרה קרקעות. על כן, חשוב לשים לב לאפיון הקרקע טרם ביצוע רכישה.

קרקע חקלאית למכירה 

רכישת קרקע חקלאית מתבצעת כיום למטרות חקלאיות. ניתן להפיק רווחים מחקלאות וגידולים חקלאיים אך למרות זאת רוב גדול של רכישת קרקעות חקלאיות נעשה במסגרת רכישת נכסים להשקעה.

משקיעים רבים בוחרים לרכוש קרקעות חקלאיות מתוך ציפיה לקבלת אישור הפשרת קרקעות בעתיד. כפי שכבר הוסבר, אסור לבנות על קרקע חקלאית אך בשל מצוקת הדיור והביקוש העולה לשטחי בינוי מופשרות קרקעות חקלאיות רבות על ידי המדינה.

קרקע חקלאית למכירה אשר ממוקמת בסמוך ליישוב בנוי היא קרקע אשר צפויה לקבל אישור הפשרת קרקעות. לאחר קבלת האישור יוכל המשקיע לבנות על הקרקע או למכור את הקרקע לקבלן למטרת בינוי.

קרקעות בעלות אישור בינוי הם נכס בעל שווי של מיליוני שקלים. על כן ניתן לומר כי רכישה נבונה של קרקע חקלאית מניבה רווחים גבוהים בעתיד. איתור של קרקעות המהוות נכסים להשקעה ניתן לבצע באמצעות סוכנות נדלן מקצועית.

מגרשים לבנייה עצמית 

יש הרוכשים קרקע לבנייה אישית במטרה לבנות בית באופן עצמאי. ניתן למצוא קרקעות למכירה במחירים זולים אך חשוב לשים לב למיקום הקרקע ולעלויות הנוספות הכרוכות בבנייה.

פרט לעלות הקרקע המעוניינים בבנייה עצמית יאלצו לשאת בעלויות של אגרות והיטלים על ידי הרשויות המקומיות, סלילת כבישים, שכר עורכי דין, מס רכישה, מס מינהל, תכנון אדריכלי,עלות חיבור לרשת חשמל, עלות חיבור לרשת ביוב ועוד.

סך כל העלויות הנלוות לעלות הקרקע עשוי להגיע ל-30,000$. רכישת מגרשים לבנייה עצמית אינה בהכרח שיטת רכישת בית זולה יותר מאשר רכישת בית מקבלן.

היכן ניתן למצוא קרקעות למכירה ?

מודעות אודות קרקעות המוצעות למכירה ניתן למצוא בעיתונים, לוחות מכירה באתרי אינטרנט, מכרזים, קבוצות רכישה וסוכנויות נדלן המתמחות בתחום רכישת קרקעות. חשוב לציין כי לא כל קרקעות למכירה היא השקעה בטוחה וכדאית לקנייה.

חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע מוסמכים בתחום לפני ביצוע עסקה של קרקע למכירה ולבחון היטב את מיקום הקרקע וסוג הקרקע.  בכדי לקבל ייעוץ מקצועי בתחום רכישת קרקעות כדאי לפנות לסוכנות מתאימה ,לשמוע כמה הצעות ולבצע השוואת מחירים .

תכנים נוספים