שיפוץ החצר

שיפוץ החצר

מחפשים קרקע להשקעה ?

יש קבלנים שיגידו שזה לא פחות חשוב להשלים את שיפוץ החצר מאשר את שיפוץ המבנה. ולא רק מטעמי נראות או נוחות, אלא מטעמי חיסכון במים. למעשה, היכולת לשפץ את החצר היא היכולת לעשות אתחול מחדש ולבנות מחדש באופן יעיל ומתאים יותר לצרכי הדיירים.

שיפות החצר למטרת התייעלות וחיסכון

שיפוץ החצר אינה בהכרח פחות מורכבת משיפוץ מבנים, בייחוד באם שמים דגש על חיסכון במים. כאשר המטרה היא שיפוץ החצר כך שתהא ירוקה ופורחת בזמנים בהם זה נכון עבור להיותה כך, תוך שתהא ידידותית לסביבה ותחסוך במים ובתחזוקה שוטפת לאורך השנים – מתבקש לדעת איך עושים את העבודה ולייעל אותה נאמנה.

אם נשאל בעלי מקצוע, ישנם דגשים מסוימים שהם יוכלו להעניק לנו כדי לכוון אותו אל שיפוץ החצר המתאים שיאפשר הן חיסכון במים והן פריחה מיטיבה. ראשית, אפשר להימנע מלשתול דשא. אכן, זה יפה, זה נעים וזה ירוק בעיניים – ועם זאת יש שיגידו שהוא אחד מצרכני המים העיקריים בחצר. אותם בעלי מקצוע יכולים להמליץ לשתות כמה פקעות פרחים ועצים, במקום לשתול דשא. ובכך לחסוך שימוש במים ולדייק את פעילות מערכות ההשקיה הממוחשבות אם קיימות.

כיסוי האדמה במסגרת שיפוץ החצר

המלצה נוספת במסגרת שיפוץ החצר, תהא כיסוי האדמה. יש לכך סיבות טובות. אולי זה ישמור על האדמה מהשמש, אולי זה ימנע ייבוש וחשיפה לקרינה (באופן שהוא מיטיב ורלוונטי) ואולי זה יימנע צמיחה של עשבים שוטים. באם עשבים שוטים לא יצמחו תהיינה אפשרות לייעל את תחזוקת הגינה, לאור כך שלא יושקעו משאבים כדי להסיר אותם. מעבר לכך, הם לא יקבלו מים ובכך יתאפשר גם חיסכון במים. אין כל רע בצמחים שוטים, יש למעשה אנשים שנהנים מנוכחותם. לדוגמה, ויקפידה מספרת לנו שצמח שן הארי נחשב צמח שוטה ואילו אנשים עדיין נהנים ממראהו.

ניתן לכסות את האדמה בחלוקי נחל, מרצפות משתלבות, דשא מלאכותי, קורות אץ, אבני חצץ, כיסויים שונים לאדמה וכן הלאה.

שיקולי גידור בעת שיפוץ החצר

אלמנט נוסף במסגרת שיפוץ החצר יכול להיות הגידור. גדר מאפשרת לתחום. הדבר יכול להיות אלמנט הן בהגנה על המרחב והן למטרות פרטיות והן למטרות עיצוב. ההגנה מאפשרת להפריד בין המתחמים. דרי הבית בפנים, עוברי האורח בחוץ. כמו גם לסמן את השטח הפרטי ולהצהיר על כך שיש מתחם פרטי מעבר לגדר שמתבקש לקבל אישור כדי לעבור אותו. ההגנה יכולה לאפשר לילדים, תינוקות ובעלי חיים להישאר בשטח החצר. וכמובן, באם יש גדר יש מקום לגדר גם עבור פרטיות. לתחום את הנראות כך שהחצר עצמה יכולה להיות יותר פרטית.

שיפוץ החצר: התייעלות

ולבסוף, מטרת שיפוץ החצר היא לייעל את הוצאות התחזוקה. לא רק ברמת השימוש במים, או העבודה שבעלי מקצוע שונים עושים בגינה (כמו כמות העבודה שגננים משקיעים בה), אלא גם ברמת התחזוקה והמשאבים שבעלי הגינה והחצר מאפשרים. אם הם משקיעים זמן בתלישת צמחים שוטים, כסף על השקיה, תשומת לב בלבדוק מה קורה בגינה וכן הלאה – שיפוץ החצר והגינה יאפשר להם להתייעל ברמת המשאבים שהם משקיעים בגינה, או זו לפחות אחת המטרות והשאיפות שניתן לתת דגש תוך שיקולים של פרויקט שכזה.

 

תכנים נוספים