שטחים למכירה

שטחים למכירה

מחפשים קרקע להשקעה ?

בימינו אנשים רבים רוצים להשקיע ולקנות שטחים למכירה – אלה קורצים להם מבחינות רבות, בין אם מדובר על שטחים למכירה שמיועדים להשקעה לטווח הארוך, לטווח הקצר או על מנת לבנות על המגרשים הללו את ביתנו כדי שנוכל להשכין את משפחתנו באחד האזורים היוקרתיים ביותר בארץ בימינו.

שטחים למכירה ניתן למצוא בכל רחבי הארץ, ואלה משתנים על פי הביקוש ולפי כך גם על פי המחיר – שטחים למכירה ברמת הגולן, למשל, קיימים בשפע ולכן גם במחירים זולים מאוד. שטחים למכירה ברמת הגולן עשויים להיות השקעה לטווח הארוך לאור העובדה שהממשלה מקדמת את האזורים הללו ונותנת הטבות רבות לאנשים אשר בוחרים לעבור אל יישובים וערים באזור.
שטחים למכירה במרכז תל אביב, לעומת זאת, יעלו הרבה יותר כסף וצריך לברור את השטחים הללו בקפידה על מנת שיהיו כדאי מבחינה כלכלית – שטחים כאלה לעיתים קרובות נמכרים מתוך אינטרס כלכלי מובהק, ומתוך הכרה שהמוכרים, כמו גם הקונים, פשוט רוצים להרוויח סכומים של כסף.

שטחים למכירה – אז איך יודעים איפה?

כאשר אנחנו שוקלים קניה של שטחים למכירה, אנחנו ראשית כל צריכים לבחור איפה אנחנו רוצים לקנות שטחים למכירה – האם במרכז תל אביב? האם ביישובים המרוחקים בצפון או בדרום? או שאנחנו הולכים על שביל האמצע ובוחרים לקנות שטחים למכירה באחד מהיישובים או הערים באזורי הפריפריה – אזורים שהופכים להיות יותר ויותר יוקרתיים בימינו, ואנשים רבים בוחרים להשקיע בקרקעות שם מתוך הכרה שאלה יהפכו, בשלב כזה או אחר, לבעלי ערך רב.

ברגע שאנחנו יודעים איפה אנחנו רוצים לקנות שטחים למכירה,עלינו לוודא שמדובר על קרקע כדאית מבחינה כלכלית.
מהבחינה הזאת, רצוי לוודא עם שמאי מקרקעין לגבי ערך הקרקע, לשאול לגבי טיב הקרקע ולוודא, באמצעות יועצים, שהעסקה אכן כדאית ומשתלמת.
איך יודעים? מרחרחים ושואלים לגבי התוכניות של הרשויות המקומיות באזור, לומדים להכיר את השוק ואת התנועה שלו ורואים את השינויים ההולכים וקרבים.
במקרים רבים אין מקום לאינטואיציה, אלא להגיון קר ומחושב, ומהבחינה הזאת פועלים העסקים והעסקאות הטובות ביותר.

הנכס היקר ביותר במדינת ישראל והמבוקש ביותר הוא קרקעות ונדלן. ישראל היא מדינה קטנה וכמות האוכלוסייה שבה גדלה מידיי שנה, עקב כך עולה הביקוש לדיור וקרקעות. בערים הגדולות שטחים למכירה נחטפים ונמכרים במחירים הולכים וגדלים.

צרכנים פרטיים לרוב אינם מסוגלים להרשות לעצמם רכישת שטחים בתוך הערים. שטחים למכירה בערים הגדולות מיועדים לרוב לקבלנים אשר בונים מגדלי מגורים או מרכזי קניות ומסחר.

עקב הביקוש העולה עבור שטחים לבנייה, המדינה מפשירה מידיי שנה עוד ועוד אדמות חקלאיות למטרת בינוי. שטחים חקלאיים בסמוך לקיבוצים ובאזורי הפריפריה מהווים נכסים להשקעה היות וערך הקרקע עולה עם השנים.

אדמה חקלאית אשר נמצאת בשלבי התחלת הליך הפשרת קרקעות היא השקעה בטוחה לעתיד היות ועקב הביקוש הרב לדיור בישראל ניתן יהיה למכור את השטח בתור מגרשים לבנייה עצמית ליחידים או למכור את השטח כולו לקבלן למטרת בניית יחידות דיור, מרכז מסחרי או מגדלי מגורים.

אלו שטחים למכירה כדאי לרכוש?

מחירי קרקעות בישראל יכולים להגיע לסכומים מאוד גבוהים. בין השטחים המוצעים למכירה ניתן למצוא מגרשים לבנייה עצמית, מגרשים לבנייה רוויה ומגרשים המיועדים לבנייה מסחרית . יש להתאים את סוג השטח הנרכש למטרת הרכישה. במידה ומדובר ברכישת נכסים להשקעה מומלץ לבחון היטב את הפוטנציאל הרווחי הטמון בשטח.

שטחים חקלאיים סמוכים לאזורים בנויים וקיבוצים הם שטחים בעלי סבירות גבוה לקבלת אישור הפשרת קרקעות למטרת בנייה למטרת דיור או למטרת הקמת מרכז מסחרי. עקב הצפיפות הרבה באזור המרכז מופשרות קרקעות באזורי הצפון, השפלה והדרום למטרת מגורים ובניית מרכזים מסחריים.

בכדי לבחון את שווי השקעה מומלץ לבדוק את ייעוד השטח בתוכנית המתאר האזורית. שטחים למכירה אשר מתוכננים על ידי המועצה המחוזית לעבור תהליך הפשרת קרקעות הם נכסים להשקעה בטוחה.

שטח חקלאי  = השקעה לטווח הארוך 

בעת רכישת אדמות חקלאיות חשוב לקחת בחשבון כי מדובר בהשקעה לטווח הארוך. תהליך הפשרת קרקעות חקלאיות לבינוי הוא תהליך מתמשך (לעיתים מדובר בעשרות שנים).

חשוב לציין כי רכישת אדמות חקלאיות היא השקעה אשר עשויה להניב רווחים גם במידה ולא תופשר הקרקע לבנייה. עקב צמצום שטחי החקלאות בישראל ועליית הדרישה לתוצרת חקלאית מקומית ישנה סבירות גדולה כי דווקא אדמות חקלאיות אשר ישמרו על אופיין החקלאי יהיו נכסים בעלי שווי רב בעתיד.

איתור שטחים למכירה

בכדי לאתר שטחים למכירה ניתן לפנות לעיתונים, בעיקר עיתוני כלכלה, וניתן לפנות לאינטרנט או לסוכנות שיווק נדלן מקצועית. לפני רכישת השטח חשוב לקבל ייעוץ מקצועי ולבחון את טיב השטח, גודל השטח וייעוד השטח.

שטחים למכירה לאנשים פרטיים הם בגודל של 350 מ"ר עד חצי דונם , שטחים גדולים יותר נמכרים לרוב רק לקבלנים למטרות בינוי מגדלי מגורים או מרכזי קניות.

שטחים למכירה מומלץ לבחון דרך סוכנות נדלן מקצועית אשר תוכל לספק ייעוץ לרכישת נכסים מתאימים לצורכי הלקוח. לא כל קרקע היא קרקע לבנייה, ייעוץ מקצועי בתחום מציע לך אפשרות להשקעה בראש שקט.

תכנים נוספים