קרקע להשקעה

קרקע להשקעה

מחפשים קרקע להשקעה ?

קרקע להשקעה – הרצון להחזיק בנכסים כאלה ואחרים על מנת לדעת כי בתמיד יש לנו משהו ביד הוא תמידי, אנו תמיד נחפש אפשרויות רכישה שונות אשר יכולות להוות עבורנו נקודת מפלט נוחה וקלה בעת הצורך.

קרקעות להשקעה זמינות במקומות רבים, בין אם מדובר בקרקע חקלאית אשר דורש תהליך של הפרשה או מנגד קרקע שמיועדת לבנייה מלכתחילה.

מדוע להשקיע דווקא ב- קרקע להשקעה?

התשובה היא ברורה, מאז ומתמיד קרקעות להשקעה הם נכס יציב ששומר על הערך שלו באופן קבוע – כך שמדובר בהשקעה בטוחה שלא תגרום לכם להפסיד, וגם אם כן מדובר בהפסדים מזעריים למדיי ותמיד יהיה ביקוש לקרקע.

קרקעות להשקעה – איפה מוצאים אותם?

קרקע להשכרה זמינה כמעט בכל מקום, כמעט בכל עיר או אזור ישנם קרקעות אשר מוצעות למכירה לקהל הרחב – כמובן שמחיר הקרקע משתנה בהתאם לגודל ולמקום שבו היא נמצאת.

ישנם מקומות בהם קרקעות זה עסק זול ומשתלם יחסית, אך במקומות הומים מן הסתם מדובר בעסק לא זול – אך בעזרת חשיבה ותכנון נכון ניתן לעשות רווח נאה במיוחד.

בזמן שאתם מחפשים קרקעות להשקעה, חשוב מאוד שתפעילו בשיקול דעת – אומנם מדובר בעסק רווחי במיוחד, אך לעיתים הנפילה יכולה להיות כואבת וחזקה.

תעשו מעט בדק בית לפני שאתם מתחילים לחפש קרקע, תתייעצו עם אנשי מקצוע שמנוסים בתחום – על מנת לקבל את ההמלצות הטובות ביותר.

רק כאלה שבדקו את האופציות לפני שהם רכשו קרקעות, הצליחו להרוויח סכומי כסף גבוהים במיוחד מהעסקה – אנשים שפועלים מתוך לחץ או פזיזות, ימצאו את עצמם מהר מאוד חסרי כל. קרקעות להשקעה הם עסק רווחי רק בעזרת תכנון וחשיבה לטווח הרחוק.\

קרקעות להשקעה

עולם הנדל"ן מאז ומעולם קסם לאנשים רבים – אנשים פרטיים ואנשי עסקים כאחד, בתור אמצעי להתעשרות מעל ומעבר לכל דמיון.
למרות שישנם אנשים אשר שוגים באשליה שמדובר על כסף קל, רבים מבינים שעל מנת להצליח בעסקאות טובות, או יותר חשוב מכך – לא להיכשל בעסקאות גרועות, צריך ידע, ניסיון ולעיתים גם אמצעים, בין אם אלה מתבטאים בכסף או יועצים.

קרקעות להשקעה מהווים את אחד הנדבכים אשר קיימים לרשות המשקיעים השונים, ואלה מתבטאים באופן פשוט – השקעה של קרקעות מיועדת, בסופו של דבר, למכירה בשלב מאוחר יותר – שלב שבו ערך הקרקע יעלה.

האפשרויות לעליית ערך הקרקע רבים ומגוונים, אך העיקרי שבהם הוא שינוי התכנון לגבי אותן קרקעות – כאשר קונים קרקע חקלאית וזאת משנה את ייעודה, בשלב כזה או אחר, והופכת להיות קרקע שמיועדת למגורים ולבנייה, הערך של הקרקע קופץ ועולה, לעיתים גם במאות אחוזים.
המשמעות? רווח גדול מאוד עבור המשקיעים.

מה אנחנו צריכים?

ראשית כל, קרקעות להשקעה מיועדת לאנשים בעלי סבלנות – אלה שיכולים להמתין, לעיתים שנים רבות, עד שהקרקע משנה את הייעוד שלה.
בנוסף, בנושאים כאלה, כמו גם בנושאים רבים אחרים, צריך לעשות שיעורי בית ולהגיע מוכנים – את הקרקע שאנחנו חושבים לקנות אנחנו צריכים לחקור מכל כיוון אפשרי – האם לקרקע הזה יש אפשרות לשנות את הייעוד שלה? האם העלות שלה כרגע שווה את הסכום שאנחנו עשויים להרוויח עבורה בעתיד?

במידה ואין לנו את הידע או היכולת לענות על השאלות הללו, כמו גם שאלות אחרות שבוודאי אינן עולות לנו בראש כרגע, רצוי להתייעץ עם יועצים מומחים בנושאי קרקעות להשקעה – יועצים אלה יוכלו לעזור לנו להחליט אילו קרקעות כדאיים, ואילו קרקעות רק נוצצים, אך למעשה לא שווים פרוטה – לא עכשיו ולא בעתיד.

קרקעות  – הרווח נקי?

למרות הרווח הגדול, אין מדובר על רווח נקי – אחרי שקרקע מסוימת משנה את ייעודה, אנחנו בכל זאת מחויבים במיסים מסוימים בעקבות שינוי הערך. כמו כן, כאשר אנחנו קונים קרקעות תמיד קיים הסיכון שהרשויות המקומיות תקצה חלק מן הקרקע לצורכי הציבור. במקרים האלה אנחנו עשויים להיפרד מעד 40% מהקרקעות שלנו בלי שנקבל על כך פיצוי.

האם זה בכל זאת שווה? כדי לקבל את התמונה המלאה רצוי להתייעץ עם יועץ לגבי קרקעות להשקעה, אבל במידה וההשקעה כדאית הסכומים שיכנסו אלינו אל חשבון הבנק יהיו עדיין – גבוהים מאוד.

תכנים נוספים