משרדים למכירה

משרדים למכירה

מחפשים קרקע להשקעה ?

טיפים להשקעה חכמה במשרדים בישראל

הנדל"ן הפך לאחד מאפיקי ההשקעה הפופולריים ביותר בשוק, יש לכך הרבה מאוד סיבות, הבולטת שבהם היא ללא ספק העלייה התלולה והמתמדת במחירים, כמעט בכל תחום ובכל אזור. אחד מאפיקי ההשקעה החמים ללא ספק בתחום הנדל"ן הוא תחום ההשקעה במשרדים, התחום בתנופה אדירה, בכל מקום שבו תביטו, יתנוסס איזה מגדל חדש באוויר, או איזה אתר בנייה שמיועד להיות שטחי משרדים עצומים בגודלם.

מה מושך את המשקיעים דווקא לתחום המשרדים?

נדל"ן למגורים הוא בלי ספק האופציה המוכרת והידועה, אמנם, בשנים האחרונות גורמים רבים דחפו את המשקיעים דווקא לתחום המשרדים, המלחמה של האוצר במשקיעי הנדל"ן למגורים, הייתה גורם מניע לציבור המשקיעים לחפש אפיקי השקעה אחרים. תחום המשרדים הוא פתרון מעולה, סף הכניסה הנמוך הוא גורם משמעותי מאוד, עבור משרדים למכירה בכל אזור בארץ יספיקו כמה מאות אלפי שקלים בודדים, לעומת סכומים גבוהים בהרבה עבור רכישת נדל"ן למגורים.

זאת ועוד, התשואה הצפויה בהשקעה בתחום המשרדים גדולה לפעמים פי שניים ויותר, מאשר השקעה בנדל"ן למגורים, בעוד השקעה בנדל"ן למגורים מניבה כשלושה עד 4 אחוזים בממוצע, השקעה בנדל"ן משרדי תניב 6-8 ואפילו עשרה אחוזים בממוצע, מה שהופך את העסקה לכדאית ומשתלמת גם מבחינה כלכלית טהורה. כל זאת ובנוסף לעובדה שהביקוש למשרדים הוא יציב וגבוה לאורך זמן הופך את ההשקעה תחום המשרדים לאפיק משתלם ופופולרי במיוחד.

כמה טיפים להשקעה חכמה בתום המשרדים

בהשקעה בנדל"ן למגורים יש לכל אחד מאתנו כמה תובנות שנרכשו במהלך החיים לגבי כדאיותה של דירה כזאת או אחרת, הרי בסופו של דבר אנחנו גרים באחת כזאת, רובנו גרנו גם בכמה דירות במהלך חיינו, לא שזה תמיד מספיק אבל זה נותן כמה תובנות אינטואיטיביות לפני השקעה. בנדל"ן משרדי ישנם כמה דגשים שרצוי שכל משקיע שנכנס לשוק, ישים את לבו אליהם.

הראשון כמובן מיקום המשרד, חשוב מאוד שהמשרד יהיה באזור שטחי מסחר גדולים שמתקיימת בהם פעילות עסקית רצינית, ובמיקום מרכזי ככל האפשר, שם יש אפשרויות שימוש רבות לכל משרד.

עוד צריך לשים לב: איכות השוכרים, באזורים חזקים יותר מבחינה כלכלית, ככל הנראה ההתמודדות עם שוכרים תהיה עם אנשים עם גב כלכלי חזק יותר, מה שנותן למשקיע ביטחון רב יותר בתשלומי השכירות, כמובן שמחיר המשרדים באזורים כאלה יהיו גבוהים יותר, בהתאמה לאזור.

נושא חשוב נוסף הוא התנאים הסביבתיים של המשרד דוגמא פשוטה לזה הוא האם באזור המשרד יש חניות בשפע או חנייה פרטית של המשרד בגודל כזה או אחר. כיום עם התרבות הרכבים ומצוקת החנייה ההולכת וגוברת, יש לשים דגש האם האזור נחשב לבעייתי מבחינת תנועה או חנייה, ואם כן האם המשרד הספציפי הזה, יש לו יתרון או יכולת להתמודד עם השלכות הבעיה באופן שלא ירחיק שוכרים פוטנציאלים מהמשרד.

בסופו של דבר, האם זה משתלם?

התשובה הפשוטה לשאלה הזאת היא כן, התשובה המורכבת קצת יותר היא שכמו כל דבר צריך לדעת לעשות את זה כמו שצריך ואז ללא ספק מדובר באפיק השקעה כדאי ומשתלם שיזכה לתנופה הולכת וגדלה עם השנים.

קרדיט תמונה: freepik

 

תכנים נוספים