מגרשים חקלאיים

מגרשים חקלאיים

מחפשים קרקע להשקעה ?

ידוע כי נדל"ן הוא ההשקעה הבטוחה והמשתלמת ביותר, בעיקר במציאות המשתנה והשברירית של הכלכלה העולמית בת-זמננו. בניגוד להשקעות בניירות ערך או במט"ח, הנוטות להפכפכות וערעור לפי מצב הכלכלה העולמית המעורערת של ימינו, ערכן של השקעות בנדל"ן, בעיקר בישראל נוטה לעלות, או לפחות לשמור על ערכו, כך שהשקעה בקניית מגרשים מופשרים בנייה או מגרשים חקלאיים שטרם הופשרו עשויה להיות ההשקעה המשתלמת והבטוחה ביותר לכספכם.

מגרשים חקלאיים – ההשקעה הבטוחה והמשתלמת ביותר בשוק

שוק הנדל"ן בישראל שומר על עלייה מתמדת בשנים האחרונות, והסבירות היא שגם אם הוא יגיע לשלב של האטה כלשהיא, הסיכון החמור ביותר שתיקחו על עצמכם בקניית מגרשים להשקעה, הוא שתניבו רווח נמוך מן הצפוי. ביחס לאפשרויות העומדות בשוק ההשקעות בימינו, נדמה שהשקעה בקניית מגרשים היא מהמשתלמות ביותר.

מצוקת הקרקעות בארץ היא בין ההיבטים המשמעותיים ששומרים על הערך הגבוהה של ההשקעות בנדל"ן ובכדאיות של קניית מגרשים. הדבר נכון בעיקר בנוגע לקניית מגרשים למכירה במרכז, היכן שמצוקת הקרקעות המופשרות לבנייה היא המורגשת ביותר. באזור זה, הצורך הרב בקרקעות לבנייה הביאה להפשרה גדלה של מגרשים חקלאיים שקודם לכן לא היו מיודעים לבנייה.

ההשלכה היא שהקנייה של מגרשים חקלאיים שטרם הופשרו לבנייה יכולה להיות משלמת ביותר. מגרשים חקלאיים נמכרים במחירים נמוכים באופן יחסי, ותהליך הפשרתה לבנייה מעלה את ערכה באופן משמעותי. בשל הצורך הרב של קרקעות לבנייה, התהליך מואץ ומסתייע לעתים קרובות בידי הרשויות המקומיות שמעוניינות לסייע לתהליך.

מגרשים חקלאיים הצמודים לישובים

מגרשים חקלאיים הצמודים לישובים הם יקרים יותר, כמובן, לקנייה, מאשר קרקעות מרוחקות מישובים מבוססים יותר. אבל הסיכוי לרווחים באזורים אלה, כמובן, והקלות הגדולה ביותר בהשגת התשתיות עשויה לגרום למחיר הרב יותר להשתלם. כמובן שגם האפשרות של קניית מגרשים באזורים מיושבים פחות יכולה לקרוץ מהסיבות ההפוכות – מחירן הנמוך יותר ואפשרויות הפיתוח המפתות של אזורים שכאלה.

חדרה, למשל, הוא אזור בעל פוטנציאל אדיר לפיתוח ולהפשרת קרקעות. בתור עיר במרכז הארץ, במרחק סביר מתל אביב, ועם זאת גם גישה נוחה מאוד לצפון הגלילי על האטרקציות שלו, חדרה היא חלום נדל"ני בהתהוות. השקעה בקניית מגרשים חקלאיים באזור חדרה מבטיח החזרה נאה על ההשקעה הראשונית. העלות של קניית קרקעות במתחם "חלומות עין הים" היא נמוכה מאוד ביחס לעלות קרקעות למכירה המופשרת לבנייה, והמיקום שלה מבטיח שהקרקע תופשר לבנייה בשנים הקרובות, ושווייה יעלה פי כמה מעלות הרכישה.

לסיכום

אם אתם מחפשים השקעה טובה לכסף שלכם, שווה לבדוק את האפיק הבטוח מתמיד של קניית מגרשים בלתי מופשרים לבנייה באזור המרכז.

תכנים נוספים